collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

2017-03-22

Rekolekcje "ze Wschodu" - pod patronatem Szkoły Ikon


pallotyni


Zapraszamy na weekendowe rekolekcje wielkopostne 1 – 2 kwietnia.
Tym razem udało się zaprosić grekokatolickiego księdza Ihora Kozankevycha z Drohobycza.
Ks. Ihor prowadzi ośrodek dla narkomanów, dom dla bezdomnych i diecezjalny Caritas. Wyjeżdżał sprawować opiekę duszpasterską nad żołnierzami w czasie frontu w Donbasie. Jest księdzem grekokatolickim, więc ma rodzinę – żonę Oleńkę i dwójkę dzieci. Mieliśmy okazję poznać bliżej tą wspaniałą rodzinę w czasie letniego pleneru z Zakopanem. Co nas ujęło najbardziej! – ks. Ihor jest charyzmatykiem wschodniego Kościoła! Od lat współpracuje ze Szkołą Nowej Ewangelizacji „Galilea” ze Stryszawy – Siwcówki, skąd przeniósł kursy ewangelizacyjne na grunt Ukrainy.
W czasie naszych rekolekcji będziemy mogli doświadczyć bogactwa liturgii wschodniej przez uczestnictwo we Mszy świętej obrządku wschodniego – po Polsku! Ks. Ihor przybliży nam teksty liturgiczne pochodzące jeszcze od Jana Chryzostoma, nie zmieniane od ok. 1700 lat! To wspólne korzenie Kościołów Wschodniego i Zachodniego. Doświadczenie bezcenne dla ikonopistów i przypuszczamy , że jedyne takie rekolekcje w Polsce.
W rekolekcjach można uczestniczyć w sposób stacjonarny – wykupić nocleg i wyżywienie, bądź dochodząco (z ewentualnymi posiłkami). Koszt całości to 100 zł (pełna opcja). W cenę nie jest wliczona ofiara dla prowadzącego. Pozostawiamy to Waszej hojności i możliwościom. Wystawimy skarbonkę. Niech finanse nie będą przeszkodą w przeżyciu rekolekcji, ale też nie ograniczamy hojności. Złożone ofiary będą pomocą dla drohobyckiego Caritasu – a potrzeba jest wielka w tym kraju rujnowanym wojną.
I jeszcze informacja dla wyjeżdżających w lecie malować cerkiew w Drochobyczu. Spotkanie z ks. Ihorem OBOWIĄZKOWE! 
Zapisy i informacje: Basia 669405188


powrót do listy aktualności