collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

2024-02-14
Rozpoczelismy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawracania się ku Bogu – niech będzie on dla nas czasem przygotowania do głębokiego przeżywania i świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.30 na Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


Rekolekcje wielkopostne, w dniach 3 - 5. marca, będzie u nas głosił Ks. Łukasz Sobolewski SAC – serdecznie zapraszamy na te wielkopostne ćwiczenia duchowe.
A Słowo ciałem sie stało i zamieszkało wśrod nas…
J 1,14

Świętując radośnie Narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa pragniemy życzyć sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pogody ducha, oraz spotkania “małego” Jezusa, który przychodzi, by obdarzyć nas pokojem i miłością.

Dzielmy się w tym nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia chlebem i niebem – jako Pallotyni zapewniamy o naszej modlitwie i naszej gotowości do dzielenia się rodością i smutkiem każdego dnia.

Wdzięczni za wsparcie, modlitwę i ofiarę z serca błogosławiąc:

Wspólnota Pallotynów na Kopcu

Kopiec, Boże Narodzenie 2023


Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Szczególną Mszą św. w adwencie są roraty, czyli Msza o Matce Bożej odprawiana w dni powszednie. Zapraszamy na roraty na Kopcu: będą one sprawowane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 (20 min wcześniej śpiewane są Godzinki), we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.
2023-07-01
Msze św. o 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 6.30. Spowiedź będzie przed Mszą św
Przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. dla rodziców z małymi dziećmi o g.16.00.


Spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą świętą (wieczorną). W czwartek i piątek od 9 do 12.00 i od 15.00 do 17.45. W sobotę od 8 do 12.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
Jest nas tylko 3 spowiedników na Kopcu. A więc najprawdopodobniej będzie tylko jeden w konfesjonale.
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będzie prowadził O.Filip Czub, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Kazania będą głoszone na niedzielnych Mszach Świętych, w poniedziałek i wtorek na Mszach o g.9.00 i 18.00.
Od poniedziałku do środy będą też rekolekcje dla społeczności naszej szkoły na Kopcu.

OD 7 lat istnieje na Kopcu wspólnota Dom Maryi. Grupa ludzi, którzy odkryli jak ważna jest więź z Jezusem i wspólne z siostrami i braćmi trwanie na modlitwie i służbie. Wieczernik jest ciągle aktualny.
https://dommaryi.pl/
https://www.facobook.com/dommaryi
Przypominamy, że od Nowego Roku zmienia się porządek Mszy św. Zamiast Mszy św. o g.7.00 i 8.30 będzie Msza św. o g.8.00.
W niedzielę Msze św. są o godz.8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00

Gdy wokół ciemna noc, a dzieci wypatrują pierwszej gwiazdy, krzątamy się, bo trzeba zacząć wigilię. Czytamy Ewangelię, Dobrą Nowinę o Bogu, który przychodzi do człowieka. I wzruszamy się, bo dotyka nas miłość. Gdy bierzemy do ręki opłatek, chleb, to przypominamy sobie, że Bóg podzielił się z nami sobą, a my możemy podzielić się chlebem z innymi. Boże Słowo, nasze pielęgnowane tradycje prowadzą nas do Boga i do człowieka.
Każda wigilia jest taka sama i każda inna. Bo Bóg jest ten sam, a my się zmieniamy. Zmienia się świat wokoło. Nieraz, patrząc choćby na wojnę u naszych wschodnich sąsiadów, wydaje się, że zmienia się na gorsze. Gdzie znaleźć pokój i spokój? Prosimy Boga, modlimy się i wierzymy, że On nie tylko przyszedł na świat tam, w Betlejem, ale chce urodzić się w każdym sercu i być w każdej rodzinie.
W ten wigilijny wieczór pragniemy złożyć Wam z serca płynące życzenia.
Niech Pan Bóg obudzi w Was nadzieję, że z Nim przetrwacie wszystko. Niech da Wam siły, byście mogli radośnie śpiewać Bogu na wysokościach. Niech ten Nowy Rok 2023 będzie wypełniony Bożą obecnością w Waszym życiu.

Pallotyńska Wspólnota na Kopcu
Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od 15.00 do 18.00. W sobotę (wigilię) spowiadamy od 6.30 do 12.00.

 «  1 2 3 4 5  »