collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

W maju jak w raju…
Zapraszamy was na Nabożeństwa Majowe każdego dnia po Mszy świętej wieczornej…
Zapraszamy was na niedzielną Mszę świętą, o godz. 10.00, w parku fatimskim (w razie złych warunków atmosferycznych będzie sprawowana w kościele)
„Noc Wielkanocna, jest nocą nadzwyczajną, kiedy moc zmartwychwstałego Chrystusa pokonuje ostatecznie siły ciemności i śmierci, zapala w sercach wierzących nadzieję i radość”
Św. Jan Paweł II

Drodzy Sympatycy i Dobrodzieje Kopca! Życzymy Wam wszystkim mocy Zmartwychwstałego Pana. Niech radość i pokój wypełnią wasze serca, a nowa nadzieja pozwoli z otuchą spojrzeć w przyszłość.
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!
Pallotyni z Kopca
2024-02-14
Rozpoczelismy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawracania się ku Bogu – niech będzie on dla nas czasem przygotowania do głębokiego przeżywania i świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy o godz. 17.30 na Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


Rekolekcje wielkopostne, w dniach 3 - 5. marca, będzie u nas głosił Ks. Łukasz Sobolewski SAC – serdecznie zapraszamy na te wielkopostne ćwiczenia duchowe.
A Słowo ciałem sie stało i zamieszkało wśrod nas…
J 1,14

Świętując radośnie Narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa pragniemy życzyć sobie nawzajem błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pogody ducha, oraz spotkania “małego” Jezusa, który przychodzi, by obdarzyć nas pokojem i miłością.

Dzielmy się w tym nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia chlebem i niebem – jako Pallotyni zapewniamy o naszej modlitwie i naszej gotowości do dzielenia się rodością i smutkiem każdego dnia.

Wdzięczni za wsparcie, modlitwę i ofiarę z serca błogosławiąc:

Wspólnota Pallotynów na Kopcu

Kopiec, Boże Narodzenie 2023


Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Szczególną Mszą św. w adwencie są roraty, czyli Msza o Matce Bożej odprawiana w dni powszednie. Zapraszamy na roraty na Kopcu: będą one sprawowane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 (20 min wcześniej śpiewane są Godzinki), we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.
2023-07-01
Msze św. o 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 6.30. Spowiedź będzie przed Mszą św
Przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. dla rodziców z małymi dziećmi o g.16.00.


Spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą świętą (wieczorną). W czwartek i piątek od 9 do 12.00 i od 15.00 do 17.45. W sobotę od 8 do 12.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
Jest nas tylko 3 spowiedników na Kopcu. A więc najprawdopodobniej będzie tylko jeden w konfesjonale.
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będzie prowadził O.Filip Czub, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Kazania będą głoszone na niedzielnych Mszach Świętych, w poniedziałek i wtorek na Mszach o g.9.00 i 18.00.
Od poniedziałku do środy będą też rekolekcje dla społeczności naszej szkoły na Kopcu.

OD 7 lat istnieje na Kopcu wspólnota Dom Maryi. Grupa ludzi, którzy odkryli jak ważna jest więź z Jezusem i wspólne z siostrami i braćmi trwanie na modlitwie i służbie. Wieczernik jest ciągle aktualny.
https://dommaryi.pl/
https://www.facobook.com/dommaryi
Przypominamy, że od Nowego Roku zmienia się porządek Mszy św. Zamiast Mszy św. o g.7.00 i 8.30 będzie Msza św. o g.8.00.
W niedzielę Msze św. są o godz.8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00

 «  1 2 3 4 5  »