collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

2023-07-01
Msze św. o 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o 6.30. Spowiedź będzie przed Mszą św
Przez cały lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. dla rodziców z małymi dziećmi o g.16.00.


Spowiadamy w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszą świętą (wieczorną). W czwartek i piątek od 9 do 12.00 i od 15.00 do 17.45. W sobotę od 8 do 12.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
Jest nas tylko 3 spowiedników na Kopcu. A więc najprawdopodobniej będzie tylko jeden w konfesjonale.
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będzie prowadził O.Filip Czub, bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej. Kazania będą głoszone na niedzielnych Mszach Świętych, w poniedziałek i wtorek na Mszach o g.9.00 i 18.00.
Od poniedziałku do środy będą też rekolekcje dla społeczności naszej szkoły na Kopcu.

OD 7 lat istnieje na Kopcu wspólnota Dom Maryi. Grupa ludzi, którzy odkryli jak ważna jest więź z Jezusem i wspólne z siostrami i braćmi trwanie na modlitwie i służbie. Wieczernik jest ciągle aktualny.
https://dommaryi.pl/
https://www.facobook.com/dommaryi
Przypominamy, że od Nowego Roku zmienia się porządek Mszy św. Zamiast Mszy św. o g.7.00 i 8.30 będzie Msza św. o g.8.00.
W niedzielę Msze św. są o godz.8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00

Gdy wokół ciemna noc, a dzieci wypatrują pierwszej gwiazdy, krzątamy się, bo trzeba zacząć wigilię. Czytamy Ewangelię, Dobrą Nowinę o Bogu, który przychodzi do człowieka. I wzruszamy się, bo dotyka nas miłość. Gdy bierzemy do ręki opłatek, chleb, to przypominamy sobie, że Bóg podzielił się z nami sobą, a my możemy podzielić się chlebem z innymi. Boże Słowo, nasze pielęgnowane tradycje prowadzą nas do Boga i do człowieka.
Każda wigilia jest taka sama i każda inna. Bo Bóg jest ten sam, a my się zmieniamy. Zmienia się świat wokoło. Nieraz, patrząc choćby na wojnę u naszych wschodnich sąsiadów, wydaje się, że zmienia się na gorsze. Gdzie znaleźć pokój i spokój? Prosimy Boga, modlimy się i wierzymy, że On nie tylko przyszedł na świat tam, w Betlejem, ale chce urodzić się w każdym sercu i być w każdej rodzinie.
W ten wigilijny wieczór pragniemy złożyć Wam z serca płynące życzenia.
Niech Pan Bóg obudzi w Was nadzieję, że z Nim przetrwacie wszystko. Niech da Wam siły, byście mogli radośnie śpiewać Bogu na wysokościach. Niech ten Nowy Rok 2023 będzie wypełniony Bożą obecnością w Waszym życiu.

Pallotyńska Wspólnota na Kopcu
Prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Spowiadamy podczas każdej Mszy św. W czwartek i piątek będziemy spowiadać od 15.00 do 18.00. W sobotę (wigilię) spowiadamy od 6.30 do 12.00.
Miło nam Państwa poinformować, iż Stowarzyszenie Pallotynów w Kleczy zakończyło prace nad poprawą stanu technicznego Domu Rekolekcyjnego.
Prace trwające od maja 2022 b.r. miały na celu przede wszystkim podniesienie jakości świadczonych dla Państwa usług. Realizacja tych zadań była możliwa, dzięki udzielonemu przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego dofinansowaniu w ramach FUNDUSZU PATRIOTYCZNEGO - EDYCJA 2022 WOLNOŚĆ PO POLSKU PRIORYTET II.
Realizacja projektu pt.: „Poprawa stanu technicznego Domu Rekolekcyjnego w domu macierzystym Księży Pallotynów w Kleczy Dolnej” umożliwiła nam rozszerzenie oferty oraz kontynuowanie misji pallotyńskiej na Kopcu przy zachowaniu dziedzictwa materialnego Pallotynów w Polsce.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

2022-12-03
Roraty, czyli Mszę o Matce Bożej odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o 18.00 (20 min wcześniej śpiewane są Godzinki), we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.
W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. dla rodziców z małymi dziećmi o g.16.00.
Ulega też zmianie porządek Mszy św. w tygodniu. W lipcu i sierpniu będą tylko Msze św. o g.7.00 rano i 18.00 po południu. Intencje, które były przyjęte o g.6.30 będą odprawiane o 7.00. Przepraszamy za zamieszanie, ale nie spodziewaliśmy się, że zostanie na Kopcu 4 księży, a w czasie urlopowym jeszcze mniej.

 «  1 2 3 4 5  »