collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową EDK 2019. Pierwszy raz Droga Krzyżowa ruszy z KOPCA 12.04.2019
Zapisy na https://edk.org.pl/trasa-edk/2377. Chcesz spotkać się ze Zbawicielem ? Chce dobrze wejść i przeżyć Wielki Tydzień ?
Podejmij wyzwanie.
Msza Św. 19.00, Adoracja 20.00, 21.00 Apel Jasnogórski i ruszamy.
Zapraszają Organizatorzy.
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. We wtorki o g.19.00. Pierwsze spotkanie 8.01.2019. Kończymy 26.02.2019.
Prowadzi Witek Wilk, ewangelizator i charyzmatyk.
Zapraszamy na procesją różańcową i Mszę św. w parku w najbliższą niedzielę 13 maja o godz.11.30.
2018-05-12
Po zeszłorocznych doświadczeniach zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 i 16.00 do parku. Oczywiście warunkiem jest dobra pogoda, czyli brak deszczu.
W najbliższą sobotę 3 lutego zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
Rozpoczęcie zawsze o godzinie 14.00. W programie: krótki wykład biblijny, wprowadzenie w medytację, Adoracja Najświętszego Sakramentu, dzielenie swoimi spostrzeżeniami. Zakończenie spotkania około godziny 17.30. Przedmiotem spotkań w tym roku jest Ewangelia wg św. Marka. Towarzyszy ks. Jacek. Serdecznie zapraszamy.
Od września ubiegłego roku stało się już tradycją, że w pierwszy piątek miesiąca spotykamy się na Kopcu o godz.20.00 na wspólne uwielbienie Tego, który jest, który był i który przychodzi.
Zapraszamy wszystkich w najbliższy piątek 2 lutego o godz.20.00 na wspólną modlitwę, na śpiew na cześć Pana.
Nie tak dawno mieliśmy problemy techniczne z naszą stroną. Dziś to już mamy za sobą, ale "zaginął" blog. Spieszę donieść, że już niedługo pojawi się w nowej i bezpieczniejszej odsłonie. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. ks.Jacek
14-22 października 2017,
(stacjonarne z zakwaterowaniem i wyżywieniem)
Collegium Marianum Księży Pallotynów – Wadowice

WARUNKI UCZESTNICTWA W KURSIE
Kurs adresowany jest do osób wierzących – katolików, chcących połączyć swój talent malarski z pragnieniem kontemplacji Boga. W „atmosferze” wyciszenia nauczymy się tworzyć Święte oblicza ikon, rozmyślając i modląc się przed nimi. Uczestnicząc w codziennej Eucharystii i modlitwie poznamy najważniejsze zagadnienia z historii sztuki bizantyjskiej, symboliki, oraz teologii ikony.
Kurs poprowadzą Barbara i Krzysztof Cudo
Rekolekcje wygłosi (najprawdopodobniej) ks. Rafał Nitek SAC.
Malujemy – piszemy ikonę Pantokratora (Pana Jezusa) w formacie zbliżonym do A4. Omawiamy (pokazy i przykłady) technologię przygotowania desek, gruntów, pozłotnictwa, tempery jajecznej. Sposoby werniksowania ikon. Poznajemy geometrię tworzenia rysunku - anatomii ciała i budowy szat. Malujemy temperą jajeczną chudą (żółtko z winem plus pigmenty)
Kurs ma za zadanie dać uczestnikom podstawy merytoryczne i warsztatowe do dalszej samodzielnej pracy twórczej przy ikonie.
Uczestnicy w ramach opłaty otrzymują wszystkie potrzebne do pracy materiały: biurowe i malarskie (farby – pigmenty, podobrazie, pędzle, itp.)
Decyduje kolejność zgłoszeń:
Zapisy :
Szkoła Malowania Ikon im. Św. Józefa w Wadowicach
e-mail: szkola_ikon@o2.pl
Barbara i Krzysztof Cudo 669 405 188, 609 836 038
Zwrotnie otrzymają Państwo e-maila z danymi do wpłaty zaliczki
Informacje dodatkowe:
W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z posługi kapłana, okazja do indywidualnego spotkania, rozmowy i spowiedzi.
W pierwszym dniu (sobota) rozpoczniemy kolacją po której zapraszamy na wspólną modlitwę, oraz „artystyczny wieczorek” przy kawie i ciastku.
W ostatnim dniu (niedziela) na zakończenie warsztatów uroczysta Msza Św. z poświęceniem namalowanych ikon. Zachęcamy uczestników do zaproszenia rodzin i osób bliskich na uroczystość poświęcenia.
Od wtorku 29 sierpnia nowym Przełożonym Wspólnoty na Kopcu jest ks. Sylwester Fiećko. Pochodzi z Pisza, a został księdzem w 1991 roku. Do Wspólnoty w lipcu dołączył ks. Rafał Nitek. Pochodzi z Radomia, a święcenie kapłańskie przyjął w 1998 roku.
Do nowych zadań i Wspólnot odeszli z Kopca: ks. Krzysztof Wernicki do Ołtarzewa /prefekt alumnów - wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym/ i br. Andrzej Ćwikła do Kielc /Karczówka/.

 «  1 2 3  »