collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

Moi drodzy! Mamy obostrzenia i w naszym kościele na Kopcu zbyt wiele osób - zgodnie z przepisami - nie zmieści się (kościół, kaplica, chór to jakieś może 350 m2, czyli 17 osób). Prosimy, szanujmy - nawet jeśli mamy swoje wątpliwości - decyzje, które są ogłoszone przez organy państwowe czy biskupa diecezji.
Szukam najlepszych rozwiązań, które pozwoliłyby zrealizować pragnienia uczestnictwa we Mszy św. czy liturgiach Wielkiego Tygodnia. Mamy ołtarz polowy w parku i dużo miejsca
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/jak-sie-szczepic
2020-11-07
Mamy własny kanał na You Tube: Pallotyni Kopiec. Staramy się w tym miejscu transmitować Msze św. i nabożeństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Bieżące informacje można znaleźć tez na stronie Facebooka: Pallotyni na Kopcu.
2020-09-19
Póki pogoda pozwoli Msze św. o godz.10.00 i 16.00 będą odprawiane w parku. Prosimy śledzić stan pogody i ubierać się stosownie do niej :-))))
2020-08-29
Sierpień to często czas zmian personalnych w parafiach, klasztorach. 24 sierpnia opuścił naszą wspólnotę ks. Rafał Nitek i udał się do Zakopanego na Krzeptówki (sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej). Upłynęła też kadencja (3 lata) przełożonego ks. Sylwestra Fiećki (zostaje na Kopcu). Pełniącym obowiązki rektora został ks.Jacek Jezierski.
W Niedzielę Wielkanocną o godz.18.00: https://www.youtube.com/watch?v=dICM6kYx10c
W Poniedziałek Wielkanocny o godz.7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00: https://www.youtube.com/watch?v=1JePQC1ESyk
Zapraszamy!
Zapraszamy na Mszę Świętą transmitowaną z naszego kościoła na Kopcu. Niedziela godz.10.00
Strona na Facebooku: Pallotyni na Kopcu lub wejście z tej strony na Facebooka (nie trzeba mieć konta na Facebooku)
2020-03-16
Zaniedbałem tę stronę. Biję się w piersi. Pewnie bym znalazł niejedno wytłumaczenie, ale nie czas i okoliczności. To co nas spotkało – pandemia, kwarantanna, zakazy, nakazy – zaprasza nas do korzystania z tego co mamy. Skoro nie możemy spotkać się twarzą w twarz, to trzeba to zrobić przy pomocy radia, telewizji czy Internetu. Pewnie to nie przypadek, ale całkiem niedawno rozmawiałem z p. Pawłem Gracjaszem z Promedii o liftingu tej strony. Nadszedł czas, by działać. Patrząc na to, ile jest już w sieci transmisji online Mszy św i nabożeństw, uważałem, że nie potrzeba kolejnej. Po zachętach myślę, że może warto to robić dla tych, którzy związani są z Kopcem. Przyznam, że byłem bardzo zaskoczony ruchem na stronie naszego Facobooka Pallotyni na Kopcu ( jak ktoś nie ma Facebooka można wejść przez stronę www.szkolanakopcu.org lub www.facebook.com/pallotyninakopcu/?ref=bookmarks ). Uwiadomiłem sobie, że być może to moje pisanie jest komuś potrzebne. Od początku istnienia Szkoły na Kopcu, czyli od 7 lat, prowadzę szkolnego Facebooka. Musiał się „schronić” pod skrzydła strony „Pallotyni na Kopcu”, bo stronę „Szkoła na kopcu” nie mogliśmy normalnie moderować. Niedługo wróci do siebie . Kiedyś prowadziłem bloga: „Z oślej ławki, czyli co słonko widziało” (może ktoś pamięta), ale po atakach na hakerskich na serwery, to się skończyło. Nie umarło jednak we mnie pragnienie, by dzielić się swoimi przemyśleniami i obserwacjami tego co nas otacza. Myślę, że wkrótce „odpalimy” bloga. Piszę o tym wszystkim, bo widzę, jak bardzo potrzebujemy wspólnoty i komunikacji. Chce się żyć, bo wokół są ludzie, którzy wspierają. Dochodzą do mnie te głosy zachęty, życzliwości czy oferowania pomocy. Jak ktoś ma potrzebę może też napisać: jacpal1909@gmail.com
Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową EDK 2019. Pierwszy raz Droga Krzyżowa ruszy z KOPCA 12.04.2019
Zapisy na https://edk.org.pl/trasa-edk/2377. Chcesz spotkać się ze Zbawicielem ? Chce dobrze wejść i przeżyć Wielki Tydzień ?
Podejmij wyzwanie.
Msza Św. 19.00, Adoracja 20.00, 21.00 Apel Jasnogórski i ruszamy.
Zapraszają Organizatorzy.
Serdecznie zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary. We wtorki o g.19.00. Pierwsze spotkanie 8.01.2019. Kończymy 26.02.2019.
Prowadzi Witek Wilk, ewangelizator i charyzmatyk.

 «  1 2 3 4 5  »