collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Dom rekolekcyjny

Dla zainteresowanych gościną 

Wszystkich zainteresowanych gościną informujemy, że w przy naszym klasztorze jest wydzielona część zwana Domem Rekolekcyjnym.
  Jak  sama nazwa wskazuje Dom ten przede wszystkim służy wszystkim tym, którzy pragną odprawić rekolekcje (w różnych formach). Jesteśmy też otwarci na pielgrzymów, którzy zdążają do rożnych świętych miejsc, a chcieliby się u nas zatrzymać (może to być dobra baza wypadowa do Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa, Oświęcimia, Zakopanego, nie mówiąc już o papieskich Wadowicach  i okolicy).
  Przyjmujemy też osoby, które chciałyby w takich warunkach duchowo i fizycznie odpocząć. Z racji charakteru Domu raczej nie przyjmujemy grup turystycznych i nie organizujemy szkoleń o charakterze świeckim. 
Do dyspozycji gości, oprócz pokoi o różnych standardzie (pokoje 1, 2, 3, 4 -osobowe z łazienkami - łącznie 66 miejsc; pokoje z łóżkami piętrowymi i łazienkami na każde dwa pokoje - łącznie 46 miejsc), jest kościół, kaplica, oratorium, aula, jadalnia. Obok Domu jest duży park. 

  Oprócz noclegu można tez zamówić posiłki. Cześć produktów na  stół pochodzi z prowadzonego przez nas gospodarstwa i ogrodu.
  Nie mamy cenników usług, bo nie prowadzimy "stricte" działalności usługowej. Koszty pobytu są zależne od potrzeb gości. Uwzględniamy też charakter grupy i  możliwości finansowe. Każdy grosz, który jest ponad nasze koszty własne, stanowi ofiarę przeznaczoną na utrzymanie i kształcenie nowicjuszy (przyszłych księży, braci, misjonarzy), którzy  żyją w naszej Wspólnocie. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! Od 1 stycznia Dom jest włączony do sieci Pallotyńskich Domów Rekolekcyjnych "Dom Konferencyjny SAC". W ramach działalności gospodarczej wystawiamy rachunki vat.
 


Zgłoszenia prosimy kierować na:

e-mail: domnakopcu@gmail.com

 

10 przykazań, czyli uwagi dla gości Domu Rekolekcyjnego

1. Dom nie jest hotelem, pensjonatem, schroniskiem, lecz Domem Rekolekcyjnym.
2. W domu jest kościół i kaplica - zapraszamy na rozmowę z naszym Gospodarzem.

3. Nasz Dom służy wszystkim, którzy chcą przeżyć rekolekcje lub odpocząć, dlatego prosimy o ciszę na korytarzach, a także między 22.00 a 7.00 w całym budynku.
4. Prosimy o poszanowanie wyposażenia domu. Nie przestawiamy mebli. Za zniszczenia odpowiada materialnie korzystający z pokoju.

5. Na parterze jest jadalnia - posiłki są podawane według konkretnych ustaleń. 
6. Na terenie całego Domu obowiązuje zakaz palenia tytoniu
7. Dom i bramy są zamknięte między 22.00 a 7.30.
8. Miejsca oznaczone słowem "klauzura" są dostępne tylko za zgodą Księdza Rektora.

9. Wszelkie zwolnienia z reguł obowiązujących w domu są możliwe za zgodą Rektora Domu lub upoważnionej przez niego osoby.
10. Uwagi lub usterki prosimy kierować do braci odpowiedzialnych za furtę lub Księdza Rektora.

 

Księża Pallotyni