collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Aktualności

2022-12-25

Życzenia świąteczne na Uroczystość Bożego Narodzenia 2022


pallotyni


Gdy wokół ciemna noc, a dzieci wypatrują pierwszej gwiazdy, krzątamy się, bo trzeba zacząć wigilię. Czytamy Ewangelię, Dobrą Nowinę o Bogu, który przychodzi do człowieka. I wzruszamy się, bo dotyka nas miłość. Gdy bierzemy do ręki opłatek, chleb, to przypominamy sobie, że Bóg podzielił się z nami sobą, a my możemy podzielić się chlebem z innymi. Boże Słowo, nasze pielęgnowane tradycje prowadzą nas do Boga i do człowieka.
Każda wigilia jest taka sama i każda inna. Bo Bóg jest ten sam, a my się zmieniamy. Zmienia się świat wokoło. Nieraz, patrząc choćby na wojnę u naszych wschodnich sąsiadów, wydaje się, że zmienia się na gorsze. Gdzie znaleźć pokój i spokój? Prosimy Boga, modlimy się i wierzymy, że On nie tylko przyszedł na świat tam, w Betlejem, ale chce urodzić się w każdym sercu i być w każdej rodzinie.
W ten wigilijny wieczór pragniemy złożyć Wam z serca płynące życzenia.
Niech Pan Bóg obudzi w Was nadzieję, że z Nim przetrwacie wszystko. Niech da Wam siły, byście mogli radośnie śpiewać Bogu na wysokościach. Niech ten Nowy Rok 2023 będzie wypełniony Bożą obecnością w Waszym życiu.

Pallotyńska Wspólnota na Kopcu


powrót do listy aktualności