collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2023-12-02

Ogłoszenia duszpasterskie 1. Niedziela Adwentu - 3. grudnia 2023.


pallotyni


Ogłoszenia duszpasterskie
1. Niedziela Adwentu - 3. grudnia 2023.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Szczególną Mszą św. w adwencie są roraty, czyli Msza o Matce Bożej odprawiana w dni powszednie. W przyjętym w ostatnich latach zwyczaju, roraty na Kopcu będą sprawowane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00 (20 min wcześniej śpiewane są Godzinki), we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.

2. W tym tygodniu obchodzimy:

• w czwartek 7, grudnia: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
• w piątek, 8. grudnia: UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

3. Organizatorzy zapraszają na Mikołajkowe Morsowanie przy ognisku, dobrej muzyce i towarzystwie o gorących sercach. W tym roku zbieramy pieniądze dla 12-letniego Pawła z Wadowic który walczy z dystrofią mięśniową. Rozpoczęcie imprezy w niedzielę, 10.12.2023 o godzinie 11:30 na Jeziorze Mucharskim. Miejsce, wpisz w Google Maps: „Rejsy Statkiem Jezioro Mucharskie” i PRZYJEDŹ! Po morsowaniu zapraszamy wszystkich wspierających akcję charytatywną na ognisko z kiełbaskami, na kawę, herbatę i ciasto.

4. Jak co roku świece Caritas można nabyć w furcie: cena 10 zł. Nabywając świecę wspieramy finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Ponadto w tym roku 10 groszy, uzyskanych dzięki każdej z wigilijnych świec rozprowadzanych w parafiach, zostanie przeznaczone na dożywianie dzieci z krajów globalnego południa.

5. Ks. Marek zaprasza kandydatów i młodszych ministrantów na kolejną zbiórkę w sobotę, 9. grudnia, o godzinie 10.00 w kościele, zaś starszych ministrantów na godzinę 11.00.

6. Życzymy wam i waszym rodzinom wielu łask Bożych:
Pallotyni z Kopca


powrót do listy ogłoszeń