collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2017-04-08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ 9. 04. 2017


pallotyni


1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień.
2. Zapraszamy serdecznie na Gorzkie Żale dzisiaj na godzinę 17.15.
3. W Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę, czyli od jutra, na Kopcu odbędą się rekolekcje LAST MINUTE (czyt.: last minyt). Spotkania będą odbywały się o godzinie 20.00. Przez pierwsze dwa dni będą konferencje, natomiast w Wielką Środę będzie wspólna Eucharystia. Po konferencjach i Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. W czasie Adoracji będzie możliwość spowiedzi. Wszystkich gorąco zapraszamy. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Morawik SAC, duszpasterz Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji Przyjaciele Oblubieńca.
4. W Wielki Czwartek Mszą święta Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Triduum Paschalne. Liturgia eucharystyczna będzie o godzinie 18.00. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji. Adoracja będzie trwała do godziny 22.00.
5. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy o godzinie 17.30. Natomiast liturgia Krzyża rozpocznie się o godzinie 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w Grobie Pańskim potrwa do północy.
6. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi w godzinach 9.00 – 12.00 oraz 15.00 – 17.00.
7. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów co pół godziny w godzinach 8.00 – 12.00 w halu naszego domu. Również sakrament spowiedzi w godzinach 8.00 – 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00. Prosimy o zabranie świec na liturgię.
8. W Niedzielę Zmartwychwstania Procesja i Msza święta rezurekcyjna będzie odprawiona o godzinie 6.00. Nie będzie Mszy świętej o 7.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. Również w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych niedzielny.
9. Jest jeszcze możliwość składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu (skarbona zaopatrzona informacją). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
10. Na jałmużnę wielkopostną zebrano 1412 PLN oraz 5 euro. Pieniądze zostały przekazane dla dzieci z wadowickiego DPS. Bardzo dziękujemy za ofiary.
11. Wszystkim życzymy błogosławionego i bogatego w duchowe przeżycia Wielkiego Tygodnia. Niech Pan wspiera nas swoją mocą.


powrót do listy ogłoszeń