collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2020-11-29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29.11.2020


pallotyni


Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu 29.11.2020

1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana.
Szczególną Mszą św. w adwencie są roraty, czyli Msza o Matce Bożej odprawiana w dni powszednie. W przyjętym w ostatnich latach zwyczaju, roraty na Kopcu są w poniedziałki, środy i piątki o 18.00 (20 min wcześniej śpiewane są Godzinki), we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.
W adwencie będziemy spowiadać pół godziny przed wieczorną Mszą św, a także – jak dotychczas - podczas Mszy św. porannych i niedzielnych.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek chcemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek odwiedziny chorych tylko po wcześniejszym zgłoszeniu w furcie lub telefonicznie. Od g 17.00 okazja do spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. O 20.00 Wieczór Chwały, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
W sobotę o g.9.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz.17.00 nabożeństwo pierwszych sobót.
3. Dziękujemy za ofiary zebrane w zeszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Na tacę złożono 4673 zł, a w innych formach (przez furtę i na konto) jeszcze 1050 zł. Bardzo cenimy sobie wszelką pamięć i troskę o kościół na Kopcu, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.
4. Do dzisiejszego Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz z reprodukcjami malarstwa o świętych. Cena Gościa jest bez zmian i wynosi 6 zł.
5. W furcie są do nabycia świece Caritas. Koszt 6 zł.
6. W internecie na kanale You Tube: Pallotyni Kopiec, transmitujemy wszystkie niedzielne Msze św. (także i w sobotę o 18.00). W adwencie będą też transmisje z wieczornych Rorat (w poniedziałek, środę i piątek). Transmitowana jest piątkowa adoracja o 20.00.
7. Naszemu czuwaniu adwentowemu w tym tygodniu patronować będą:
• w poniedziałek, 30 listopada – święty Andrzej, brat świętego Piotra
• w czwartek, 3 grudnia – święty Franciszek Ksawery, misjonarz Indii, Japonii i Chin
• w piątek, 4 grudnia – święta Barbara, patronka górników i ludzi ciężkiej pracy
8. Wszystkim tu obecnym i sympatykom naszego kościoła życzymy dobrego adwentowego czasu przygotowań.


powrót do listy ogłoszeń