collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2017-03-04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5. 03. 2017


pallotyni


1. Dziś przeżywamy 1. Niedzielę Wielkiego Postu, którą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje głosi ks. dr Jacek Smyk SAC. Plan rekolekcji: dzisiaj nauki będą głoszone na wszystkich Mszach świętych; w poniedziałek i wtorek nauki o godzinie 9.00. i 18.00. Rekolekcje wielkopostne kończą się we wtorek. W tym dniu będzie zbierana ofiara, jako podziękowanie dla ks. Rekolekcjonisty.

2. W okresie Wielkiego Postu sprawujemy nabożeństwa wielkopostne: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. W naszym kościele na Kopcu, Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godzinie 18.30 (po Mszy świętej wieczornej); natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17.15. Gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

3. Jałmużna jest jednym z zalecanych ćwiczeń duchowych Wielkiego Postu. Jej rangę podkreśla Słowo Boże: „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”. W naszym kościele jest przygotowana skarbona na jałmużnę (po prawej stronie kościoła, oklejona fioletowymi kartkami). Zachęcamy do składania jałmużny. Wszelkie ofiary jałmużny, na zakończenie Wielkiego Postu, przekażemy na rzecz potrzebujących pomocy.

4. Odwiedziny chorych we wtorek 7 marca od godziny 9.00.

5. Spotkanie Wspólnoty Dom Maryi we wtorek o godzinie 19.30. W ramach spotkania będzie konferencja ks. Rekolekcjonisty.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godzinie 20.00.

7. Wszystkim życzymy owoców duchowych w czasie Wielkiego Postu oraz głębokiego spotkania z Jezusem.


powrót do listy ogłoszeń