collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2022-12-03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2022


pallotyni


1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Pomyślmy, jak wygląda nasze adwentowe czuwanie.
2. Roraty, czyli Mszę o Matce Bożej odprawiamy w poniedziałki, środy i piątki o 18.00 (20 min wcześniej śpiewane są Godzinki), we wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00.
3. W najbliższy czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, przeznaczona od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego
4. W furcie są do nabycia świece Caritas. Koszt 9 zł.
5. W ostatnim czasie udało się odnowić obrazy z ołtarza głównego i dwóch bocznych. Dzięki pozyskanym zewnętrznym środkom obecnie trwają prace nad osuszeniem całego wschodniego muru klasztoru. Przy okazji inwentaryzacji kościoła okazało się, że trzeba przeprowadzić trochę prac nad chórem i na strychu, dlatego od najbliższego poniedziałku kościół w ciągu dnia, czyli od 8.00 do 17.00 będzie zamknięty.
6. Ksiądz Łukasz Gołaś, który w zeszłą niedzielę zbierał ofiary na ewangelizacyjne działania w internecie, telewizji i radiu, prosił przekazać podziękowania za zebrane ofiary w wysokości 4530 zł.
6. Wszystkim tu obecnym i sympatykom naszego kościoła życzymy dobrego adwentowego czasu przygotowań.


powrót do listy ogłoszeń