collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2025-09-06

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą - 7 września 2026 r.


pallotyni




OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła - 7 września 2025 r.

 

 

            1. Dziękując za dzisiejsze Słowo, przedstawiamy i witamy na Kopcu ks. Rafała Nitka, który w ostatnich dniach dołączył do naszej pallotyńskiej wspólnoty na Kopcu. Ks. Rafałowi życzymy światła Ducha Świętego i wszelkich potrzebnych łask na realizowanie swego powołania w kopiecko - wadowickiej przestrzeni.

 

            2. Od 1 września wróciliśmy do podstawowego rytmu mszy świętych na Kopcu, czyli

- w dni powszednie msze święte są o godz.: 6.30, 7.00 i 18.00;

- w niedziele, o godz.: 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00.

            Okazja do skorzystania ze spowiedzi tuż przed i podczas każdej mszy świętej.

 

            3. W sprawach duszpasterskich jesteśmy do dyspozycji w następującym porządku:

- jak do tej pory - w niedziele, po mszach świętych we Furcie;

- w tygodniu - najlepiej po mszy wieczornej - można zgłosić się do zakrystii.

            W ciągu dnia, w przypadku "nieczynnej" Furty, prosimy o kontakt poprzez "dyżurny" numer telefonu komórkowego, który jest umieszczony w gablocie ogłoszeń przy wejściu do kościoła, w okienku Furty oraz na drzwiach od strony holu przy Furcie (+48 573 968 870).

 

            4. W liturgii najbliższego tygodnia:

- w poniedziałek, 8 września - święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej - Matki Bożej Siewnej;

-  we wtorek, 9 września - w naszej archidiecezji - dowolne wspomnienie bł. Anieli Salawy;

- w sobotę, 13 września, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

- w przyszłą niedzielę, 14 września - u nas na Kopcu - niedziela fatimska. Szczególnie zapraszamy na procesję różańcową i mszę świętą na godz. 11.30. Jak pozwoli pogoda, procesję różańcową rozpoczniemy w kościele, msza przy ołtarzu w parku i powrót do kościoła. W przypadku złej pogody: wszystko w kościele - o godz. 11.30 msza święta, a po niej modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy.

 

            5. W tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu:

- w środę po wieczornej mszy świętej i nowennie fatimskiej - adoracja w ciszy trwa do godz. 20.00;

- w piątek od godz. 20.00 do 21.00 - adoracja animowana przez Wspólnotę Dom Maryi.

 

            6. Zbiórka ministrancka i tych, którzy chcieliby włączyć się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, odbędzie się w sobotę 13 września o godz. 10.00 w kościele.

 

            7. Przekazujemy zachętę i zaproszenie na Rajd rowerowy śladami Jana Pawła II. Odbędzie się on w niedzielę, 20 września na terenie Jaroszowic - Zbywaczówki. Szczegóły na plakacie.

 

            8. Serdeczne życzenia dla Solenizantów i Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Wszystkim błogosławionego czasu. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Szczęść Boże!

 

 

 

Pallotyni z Kopca

powrót do listy ogłoszeń