collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2020-12-27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIETEJ RODZINY 27.12.2020


pallotyni


ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. A zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. Trudno mi opisać Pasterkę w parku, ale zimno potęgowane przez porywisty wiatr (dzięki temu było dobre "wentylowanie"), nie było tak odczuwalne: liczne serca były gorące.
Wielkie podziękowania wszystkim, którzy zebrali się w tę noc przy polowym ołtarzu. Dziękujemy wspólnocie Dom Maryi za pomoc w organizacji, Pani Iwonie za lampiony. Zebrane pieniądze w kwocie 2859 zł (w parku 2375, w kościele 484) zostały przekazane na Dom Pokoju w Betlejem prowadzony przez Siostry Elżbietanki

3. Oktawę Bożego Narodzenia wzbogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W poniedziałek, we wtorek, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników.

5. W piątek 1 stycznia Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

6. Życzymy dobrego świętowania i Bożego błogosławieństwa.


powrót do listy ogłoszeń