collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2021-05-08

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 02.05.2021


pallotyni


PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 2.05.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Piąta niedziela wielkanocna wprowadziła nas w maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe na Kopcu codziennie po Mszy św. wieczornej.
2. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Będzie też Msza św. o godz.16.00. A o 10.00 jeśli pogoda pozwoli w parku.
3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, poświęcony modlitwie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Od g.9.00 odwiedziny chorych, a od g 17.00 okazja do spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. o 20.00 Wieczór Chwały.
4. Jak co roku w maju, codziennie w osiemnastu pallotyńskich kościołach w Polsce w podanych nam intencjach są odprawiane Msze św. W naszym domu na Kopcu ta Msza św. jest odprawiana o g.18.00. Kartki z intencjami można zostawiać w furcie.
5. W tym tygodniu patronują nam:
• we wtorek, 4 maja – święty Florian, męczennik z początku IV wieku. Jest patronem strażaków, hutników, Królewskiego Krakowa
• w czwartek, 6 maja – święci apostołowie Filip i Jakub;
• w sobotę, 8 maja – święty Stanisław, męczennik, Patron Polski.
6. Wszystkim obecnym życzymy dobrego wypoczynku w te wolne dni maja i Bożego błogosławieństwa.


powrót do listy ogłoszeń