collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2017-04-01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 02. 04. 2017


pallotyni


1. Dziś przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu

2. Dzisiejsza ofiara na tacę będzie przeznaczona na remont dachu na północnym skrzydle domu i na kościele. Taka taca będzie zbierana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary.

3. Zapraszamy serdecznie na Gorzkie Żale dzisiaj na godzinę 17.15.

4. Spotkania wspólnoty „Dom Maryi” odbędzie się we wtorek o godzinie 19.30.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godzinie 18.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek będziemy modlić się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00. Spowiedź święta od godziny 17.00.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godzinie 20.00.

8. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Męki Pańskiej, czyli Niedzielę Palmową, która rozpocznie Wielki Tydzień. Z tej racji kierujemy zaproszenie do osób, które chciałyby w tym świętym czasie służyć w przygotowaniu i przeżywaniu liturgii Słowa: czytanie Męki Pańskiej, innych czytań oraz śpiew psalmów. Osoby chętne, mężczyźni i kobiety, prosimy o pozostanie w kościele po każdej Mszy świętej. Br. Andrzej dokona zapisu i wszelkich ustaleń.

9. Uczniowie Szkoły na Kopcu /kl. IV i Gimnazjum/ przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy na nie w najbliższą niedzielę o g.19.00 do naszej auli. Jako, że sala nie jest za duża, a chcemy zapewnić dobre warunki, chętnych do obejrzenia, prosimy odebrać w furcie bezpłatne wejściówki.

10. W Niedzielę Palmową, tak jak w ostatnich latach, uczniowie Szkoły na Kopcu będę przed każdą Mszą św. oferować przygotowane palmy.

11. W Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę na Kopcu odbędą się rekolekcje LAST MINUTE (czyt.: last minyt). Spotkania będą odbywały się o godzinie 20.00. Przez pierwsze dwa dni będą konferencje, natomiast w Wielką Środę będzie wspólna Eucharystia. Po konferencjach i Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. W czasie Adoracji będzie możliwość spowiedzi. Wszystkich gorąco zapraszamy. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Morawik SAC, duszpasterz Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

12. Od dzisiejszej niedzieli jest możliwość składania ofiar na kwiaty do Bożego Grobu (skarbona zaopatrzona informacją). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego i miłosiernej łaski Jezusa Chrystusa.


powrót do listy ogłoszeń