collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2017-05-20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21. 05. 2017


pallotyni


1. Dziś przeżywamy 6. Niedzielę Wielkanocną, która w naszym kościele jest niedzielą seminaryjną. Klerycy z naszego pallotyńskiego seminarium dzielą się swoją wiarą i świadectwem. Po każdej Mszy świętej będą zbierać do puszek ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są celebrować codziennie na zakończenie Mszy świętej wieczornej podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.

3. Wspólnota Dom Maryi swoje spotkanie ma we wtorek o godzinie 19.30. W ramach spotkania będzie wspólnotowa Eucharystia.

4. STREFA CISZY – zapraszamy na Adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy, w środę po Mszy świętej wieczornej.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek o godzinie 20.00.

6. Dzień Matki przypada w najbliższy piątek – 26 maja. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwach za nasze Mamy.

7. „Dnia 8 września 1946 roku na Jasnej Górze biskupi polscy, pod przewodnictwem kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski, dokonali Aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Wzorując się na tamtym epokowym wydarzeniu, Episkopat Polski w jubileuszowym roku setnej rocznicy objawień, 6 czerwca br., podczas zebrania plenarnego odnowi Akt poświęcenia. Będzie to miało miejsce w pallotyńskim sanktuarium na Krzeptówkach, zwanym potocznie „Polską Fatimą”. Następnie zostanie on ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto Narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 roku.” - fragment listu episkopatu Polski przewidziany na dzisiejszą niedzielę.

8. Wszystkim życzymy bożego błogosławieństwa, niech Maryja, Niepokalana Matka Syna Bożego wspiera nas swoją modlitwą.


powrót do listy ogłoszeń