collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2021-02-16

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 14.02.2021


pallotyni


SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00.W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o g.17.30, a w niedziele o 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
2. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na ograniczeniu jedzenia. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 14. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
3. Od Środy Popielcowej do niedzieli trwały będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.
4. Od 15 lutego rozpoczyna się w naszej Szkole na Kopcu rekrutacja do klasy pierwszej i do oddziału przedszkolnego, czyli zerówki.
5. Zaczęliśmy prace przy odnowieniu różnych przestrzeni kościoła i kaplicy. Trochę „z rozpędu” i „przy okazji” odnowione będą ściany kościoła poprzez malowanie.
6. Wszystkim sympatykom naszego kościoła życzmy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.


powrót do listy ogłoszeń