collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Ogłoszenia

2022-02-26

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.0.202


pallotyni


ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wszelki ofiary zbierane na tacę czy wrzucane do skarbony, w niedzielę i Środę Popielcowa będę przekazane na pomoc dla Ukrainy. Pallotyni mają tam kilka domów, parafii, dom dziecka... Są w Kijowie, Lwowie, Odessie, Żytomierzu... Każdy może pomóc jak chce i potrafi. Na razie przy naszym kościele nie zbieramy innych darów (są inne miejsca), ale to się może zmienić. To dotyczy każdej możliwej pomocy.
2. W tym tygodniu, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o g.6.30, 7.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o g.9.00. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o g.17.30, a w niedziele o g.17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły.
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek chcemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od g.17.00 okazja do spowiedzi, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. O g.20.00 Wieczór Chwały. W piątek odwiedziny chorych od g.9.00. W sobotę o g. 9.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej i Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
4. Wspólnota Dom Maryi zaprasza na spotkania wspólnoty we wtorki o 19.30, na adoracje piątkowe o 20.00, a także na rekolekcje w maju (więcej informacji na plakatach i na stronie wspólnoty). Przypominamy też o Strefie Ciszy, czyli cichej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w każdą środę po wieczornej Mszy św. do 20.00.
5. W archidiecezji krakowskiej trwa peregrynacji Ikony Świętej Rodziny. W wtorek i środę ikona będzie w kościele św. Piotra w Wadowicach. W wtorek o 18.00 uroczysta Msza św. a o 20.00 nabożeństwo dla małżonków i rodzin.
6. Jest nas mniej księży na Kopcu, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Chcemy zaproponować spowiedź wieczorem 30 min przed Mszą św. W obecnym czasie nie zawsze będziemy mogli spowiadać podczas Mszy św.
7. Wszystkim sympatykom naszego kościoła życzmy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.


powrót do listy ogłoszeń