collegium marianum
dom macierzysty i nowicjat księży pallotynów
na kopcu w kleczy k. wadowic

Zostań przyjacielem kopca

Zostań przyjacielem kopca!

Przyjaźń. Termin ten używany jest dziś w celu opisania relacji między osobami, które się wzajemnie wspierają i współpracują ze sobą. Cechuje się z reguły solidarnością, lojalnością. W powszechnej definicji przyjaźń oznacza także altruizm, czyli bezinteresowne działanie na rzecz innej osoby.

"Przyjaciel Kopca" to ten, kto chce być związany z naszym Pallotyńskim Domem na Kopcu, kto pragnie więzi z Pallotyńską Wspólnotą na Kopcu i tę więź podtrzymuje. Może to czynić przez spotkania, kontakt listowny, internetowy, modlitwę, ofiary...

My, jako Wspólnota, pragniemy pamiętać o naszych Przyjaciołach kiedy stajemy przy ołtarzu, klękamy do modlitwy, siadamy do biurka czy komputera, by odpisać na list, sięgamy po telefon, gościmy w naszych progach...

Jeśli chcesz się dołączyć do "Przyjaciół Kopca", otrzymywać informacje o tym co się dzieje w naszym Domu (wydarzenia, zaproszenia na spotkania i rekolekcje, itp.), wystarczy abyś podał swoje dane i określił w jaki sposób chcesz mieć z nami kontakt. Dane te nie będą przekazywane innym osobom i instytucjom, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i dobrymi zwyczajami, bo przyjaciel powinien być dyskretny. Dzięki swojemu zgłoszeniu zostaniesz włączony do naszej modlitwy (codziennie modlimy się za naszych Przyjaciół i Dobroczyńców).

Przyjaźń jest wymagająca, ale jej istnienie zależy od zaangażowania obu stron. Nikogo nie zmusza, ale otwiera na tajemnicę "drugiego". Zapraszamy do Wspólnoty!!!

Napisz!